טיולים בדרום במגוון מסלולים

מרץ 16, 2014

טיולים בדרום במגוון מסלוליםהאזור הגדול ביותר במדינת ישראל מבחינה גיאוגרפית הוא ללא כל עוררין אזור הדרום. בתור אזור גדול כל כך, שאף בלתי מיושב ברובו מן הסתם, ברור שהדרום מאפשר לכם לצאת לטיולים מדהימים בתוכו. אפשר לצאת לטיולים קצרים במיוחד של שעה אחת, ואפשר גם לצאת לטיולים של יותר משבוע – הכל על פי הבחירה שלכם. כמובן שבשביל להתכונן היטב לכל הטיולים, אפשר לקחת אתכם רכבים עם נגררים. בעזרת נגררים, אפשר לקחת אתכם ציוד לינה, אופניים, ועוד פריטים שונים. אז היכן אפשר לטייל?

כמה מסלולים מקוריים ומיוחדים

  • נחל גוב – נחל גוב, אשר נמצא בצפון הנגב, מהווה מסלול נהדר למשפחות או ליחידים שמחפשים מקום מושלם לטיול. המסלול עצמו לא ארוך במיוחד, ואורכו כ 3 ק"מ בלבד, והוא בדרגת קושי בינונית-קלה, כך שאפשר תוך 4 שעות לכל היותר, לסיים את המסלול.
  • נחל סלוודורה – נחל אחר לגמרי, נוכל למצוא ליד עין גדי. זהו נחל שלא רבים מכירים, והמוצקים שלו אפשר להשקיף לנוף המדהים של הבקעה ושל הנגב כאחד. המסלול עצמו לא ארוך במיוחד, והוא כקילומטר וחצי בלבד, ולכן מותאם לטיולים קצרים.
  • קניון ברק – זה כמובן לא קניון מסחרי, אלא קניון טבעי וייחודי. קניון ברק נמצא בלב הערבה, והוא יכול להיות מסלול נהדר למי שרוצה לבלות לפחות חצי יום בטיול בדרום. אורך המסלול הוא כ 4 ק"מ, בדרגת קושי בינונית, כך שאפשר בהחלט לבלות בו כחמש שעות לפחות.

עוד שפע של מסלולים מומלצים

כמובן שהדרום שופע בעוד עשרות מסלולים שונים. יש מסלולי אופניים מיוחדים, ובעזרת נגררים אפשר כמובן להגיע בקלות לנקודת הפתיחה, ולהתחיל לדווש. אם אתם מתכוננים ללינת שטח – אל תשכח לברר אילו אתרים הם מורשים ללינה מטעם החברה להגנת הטבע, בכדי שתוכלו לחנות במקום המתאים.

המידע באדיבות ש.א.ל נגררים לרכב.

תגיות: ,