כיצד בוחרים טיול לתיירים ברחבי הארץ?

מרץ 16, 2014

טיול לתיירים בארץאם אתם מבקשים לארגן טיול עבור תיירים בכל רחבי הארץ, כדאי לזכור שלמרות שישראל היא מדינה קטנה – בוודאי עבור תיירים שמגיעים ממדינות שגדולות ממנה פי כמה), אזי עדיין יש בה מאות אתרים שונים שאפשר לבקר בהם מידי יום. יש לתכנן את הטיול בחוכמה, ובמידת הצורך גם ליצור מראש קשר עם חברת הסעות לטיולים מירושלים אשר תוכל להוביל את התיירים לאזורים השונים. יש לבחור את מסלולי הטיול הנכונים, להתאים אותם לאופי התיירים, לשים לב לתקציב שלהם, וכיו"ב. אז מה המתכון לתכנון מתאים של הטיול?

תכנון הטיול שלב אחר שלב

  • אופי התיירים – האם מדובר על תיירים יהודים או שאינם יהודים? האם אלו הם "תיירי צליינות" שמחפשים את המקומות הקדושים לנצרות? האם מדובר על משפחה שבאה לחגוג בר או בת מצווה לילדיה? האם אלו צעירים שמשלבים בין טיול בישראל לטיול בסיני ובירדן? האם אלו טיולים של אנשי עסקים? בכל אחד מהמקרים הללו, יש כמובן מסלולים שונים של אתרים וטיולים שאפשר להביא אליהם את התיירים.
  • תחבורה – רוב התיירים מגיעים ממקומות שבהם התחבורה הציבורית היא מפותחת פי כמה, והם יתפלאו לגלות שהרכבת לא מגיעה לכל מקום, ושרכבת תחתית בערים איננה קיימת. לכן, אפשר ליצור קשר עם חברת הסעות לטיולים מירושלים, אשר תלווה את קבוצת התיירים לאורך הטיול. מדוע דווקא חברת הסעות לטיולים מירושלים? משום שסביר להניח שחלק ניכר מהטיול יהיה בירושלים ובסביבתה, ולכן חברת הסעות לטיולים מירושלים תוכל לתת מענה גם בתוך העיר עצמה, וכמובן בכל יעד אחר.
  • הדרכה – רוב התיירים שמגיעים לישראל, מעוניינים בסיורים מודרכים, בין אם הם במוזיאונים, באטרקציות, במסלולי הטבע, וכיו"ב. אפשר ליצור קשר עם מורי דרך, אשר דוברים את השפה המתאימה, ויכולות ללוות את הקבוצה לאורך כל הטיול. באטרקציות ספציפיות, ובפרט במוזיאונים, אפשר לפנות להדרכה המקומית. כמובן שתמיד צריך לוודא שמדובר על הדרכה בשפה שהתיירים מבינים, בפרט אם היא פחות מדוברת. ברוב המקומות, תוכלו למצוא הדרכות באנגלית, ערבית, רוסית וספרדית.
  • תקציב – יש אתרים בישראל שהם חינמיים לחלוטין – כמו למשל מוזיאון יד ושם, הר הרצל, מסלולים של החברה להגנת הטבע, וכן חלק גדול מהגלריות בארץ. עם זאת, יש לא מעט מקומות שדורשים כניסה מראש, בוודאי אם מדובר על קבוצה גדולה של תיירים. כדאי לוודא מראש היכן התיירים רוצים לבקר, לוודא מה העלויות, ואף לבדוק האם יש צורך לתאם מראש את הגעתם.
  • בטיחות – מעל לכל, יש לזכור שהתיירים חשופים לפגיעות יותר מהמטייל הישראלי הממוצע שרגיל לאקלים, למנטליות ולאופי הישראלי. יש לוודא שכל התיירים מבוטחים, שהם שותים מספיק, שמלווה אותם חברת הסעות מקצועית, ושהם חשים בטוב.

כמה זמן מראש לתכנן?

אם לא לוקחים בחשבון את הזמנת בית המלון הטיסה, הרי שאת הטיול עצמו בישראל כדאי לתכנן לפחות חודש מראש. כך יש מספקי זמן ליצור קשר עם חברת הסעות לטיולים מירושלים, להזמין הדרכה לקבוצות במוזיאונים ובאטרקציות, וכמובן לבצע גם שינויים ברגע האחרון.

תגיות: ,