טיסות לחו"ל עם ילדים – עצות שימושיות

יולי 14, 2014

טיסות עם ילדיםכל הורה יודע כי טיסה עם ילדים היא אתגר לא פשוט. הישיבה הממושכת במטוס אינה פשוטה גם למבוגרים, בעבור הילדים מדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית. הורים המתכננים טיסה עם ילדים מתבקשים להיערך בהתאם, להזמין אביזרים מתאימים לטיסה ולשוחח עם הילדים על משמעות הטיסה הממושכת. ילדים גדולים יותר או כאלו אשר כבר התנסו במספר טיסות יגלו סבלנות, במידת הצורך, ניתן יהיה גם להטיס ילדים מעל גיל 5 לבדם תוך שימוש בשירותי ליווי ילדים בחברות התעופה המובילות.

אלו מושבים במטוס כדאי להזמין?

הזמנה מוקדמת מומלצת מאוד בכדי להבטיח כי כל בני המשפחה יישבו יחדיו במטוס. במקרים בהם לא ניתן לקבוע מראש את המושבים יש להקדים להגיע אל שדה התעופה בכדי לקבל מושבים סמוכים. ילדים יעדיפו את המושבים הסמוכים לחלון. כמו כן, יש לזכור כי המושבים האחוריים בזנב המטוס רגישים יותר לטלטולים, תנועות המטוס מורגשות טוב יותר במושבים הללו ופחות מומלצים לילדים.

טיסות לחו"ל עם תינוקות מתבצעות תוך הזמנה מוקדמת של עריסה המורכבת על גבי המושב, יש להקדים להזמין את העריסה, ישנו מספר מצומצם של עריסות לתינוק בכל טיסה. ללא הזמנה מוקדמת לא ניתן להבטיח קבלת מושב לתינוק. שימו לב, ללא מושב תינוק יהיה על ההורים להחזיק את התינוק על הברכיים במהלך הטיסה כולה. נדגיש כי אין להניח על רצפת המטוס סלקל לתינוק, צוות המטוס יאסור זאת מתוך שיקולי בטיחות.

הכנות לקראת טיסות לחו"ל עם ילדים

א.      תיק טיפול בתינוק הכולל חיתולים ובגדים להחלפה, מוצצים, בקבוקים, מזון, כלי אוכל, סינר, מגבונים לחים. גם בעבור פעוטות אשר נגמלו זה עתה מחיתולים כדאי לאזור חיתולים בתיק. קחו בחשבון כי ההתרגשות במהלך הטיסה והתורים בהמתנה אל תא השירותים יהפכו פשוטים יותר עם חיתולים.

ב.      כרית קטנה ושמיכה, שימוש בכלי המיטה המוכרים יקל על הילד להירדם ולהירגע.

ג.       חברות התעופה מציעות לרוב דפי צביעה קטנים לילדים, אך אין בכך בכדי להעסיקם במשך הטיסה כולה, הקפידו להצטייד גם בדפי צביעה נוספים, משחקי מחשב, DVD  נייד, אוזניות, צעצועים קטנים מוכרים.

ד.      רוב חברות התעופה מאפשרות הזמנה של מנת אוכל מיוחדת לילדים, אך גם כאשר הזמנתם את מנת הילדים כדאי להצטייד גם בחטיפים וכריכים.

השגחה על הילדים במהלך הטיסה

ההורים מתבקשים לעשות כל מאמץ למנוע מהילדים להפריע למנוחת שאר הנוסעים במטוס. עליהם להקדים לשוחח עם הילדים על הצפוי במהלך הטיסה ולהסביר כי יש להיעזר בסבלנות. כמו כן, כדאי להסביר אודות ההמראה והנחיתה. כל הורה מכיר היטב את ילדיו, יש להצטייד בהתאם בתרופות מתאימות, צעצועים, ספרים ושמיכות. כדאי לזכור למנוע מהילדים שתייה מרובה במהלך הטיסה שכן תא השירותים צר ואינו זמין באופן שוטף. בעזרת הערכות מתאימה טיסות לחו"ל עם ילדים מסתיימות ללא כל קושי.