טיפים לטיול לסין

ספטמבר 25, 2015

טיול למזרח - טיול לסיןהתרבות הסינית הינה מהעתיקות והעשירות בעולם ואחראית להצמחת הציביליזציה הגדולה ביותר באסיה. בסין התגבשו במהלך 4,000 שנה אוצרות תרבותיים ופילוסופיים שהצעידו את סין להישגים יוצאי דופן עד למצב הנוכחי כיום בו סין חוזרת למרכז הבמה העולמית כמעצמה משפיעה וחשובה בעולמנו. טיול בסין מאפשר הצצה אל העבר המפואר של סין, ואל ההווה השוקק והמתפתח. יש הרבה מה לראות בסין – ניגודים רבים מרכיבים אותה: מסורת וקידמה, שלטון ריכוזי וכלכלה חופשית, עוני ועושר.

בסין חיים כ- 1.25 מיליארד אנשים, מה שאומר שחיים בה חמישית מכלל תושבי כדור הארץ. סין, שנחשבת גם למדינה השלישית בגודלה בעולם, הופכת לאט אך בטוח ליעד תיירותי חשוב, ולא בכדי שהרי מדובר במדינה בעלת עבר עשיר שמתקיימים בה כפרים פסטורליים לצד ערים חדשניות. שילוב ייחודי של ישן וחדש. היעדים התיירותיים של סין כוללים את החומה הסינית, בייג'ין, שמורת הפנדות של סצ'ואן, פסל הבודהה הענק, ועוד. מעבר ליעדין אלו, כמובן שיש את האוכלוסייה המגוונת ואת התרבות הייחודית, הפסטיבלים, המנהגים המקומיים – וכמובן בל נשכח את הנושא של תערוכות בסין – שמהוות מוקד עלייה לרגל עבור אנשי עסקים רבים בישראל ובעולם כולו.

בעיניים מערביות, ללא ספק מדובר בעולם מסקרן ולא מוכר. כידוע, בשנים האחרונות סין נמצאת בתנופת צמיחה חסרת תקדים – כמובן מבחינה תעשייתית אך גם מבחינות אחרות. ראוי לציין גם את האולימפיאדה של 2008 שהפנתה את הזרקורים אל המעצמה האסייתית.

בסין יש שתי דרכים עיקריות לטייל: טיול מאורגן וטיול לנוסע העצמאי.

שנגחאי, סין

שנגחאי, סין

טיול מאורגן בסין

טיול מאורגן בסין יכול להתבצע ע"י חיפוש הצעה "מוכנה" לטיול מאורגן. לחלופין, ניתן לפנות באופן אישי לסוכן נסיעות מקצועי שיעזור לכם בהתאמת הטיול לצורכיכם האינדיבידואליים שאינם נכללים בהכרח בהצעות הרגילות לטיולים מאורגנים.

טיול לנוסע העצמאי

מי שלא מעוניין בטיול מאורגן לבייג'ין שנגחאי או איזורים אחרים בסין, יכול לשקול טיול לנוסע העצמאי. בטיול מסוג זה אתם מחליטים לאן לטוס, מתי לטוס, וכמובן עם איזו חברת תעופה. היתרון הגדול הוא שאינכם מחויבים לתוכנית מסוימת אלא אתם קובעים את קצב הנסיעה, משך הנסיעה, אתם מקבלים את כל ההחלטות החשובות שנוגעות לטיול ומסלולו.

כדאי לכלול בתכנון הדרכה מקומית בשפה האנגלית. אין כאן עניין של תקציב מכיוון שעלות הדרכה בסין זולה משמעותית ביחס לאירופה או אמריקה.

סין היא ללא ספק יעד תיירותי מבוקש ופופולרי עבור ישראלים רבים, רבים מהמטיילים לסין בוחרים באופציה של טיול מאורגן וזאת בגלל גודלה העצום של המדינה והמגוון הגדול של האוכלוסייה, שכולל ניגודים רבים. האופציה של מציאת טיסה ומלון באופן עצמאי גם קיימת אך נחשבת לפחות פופולרית.

תערוכה סינית

ביקור בתערוכה בסין נחשב ליעד נכסף עבור אנשי עסקים רבים

תערוכות בסין

חלק מהטסים לסין אינם טסים לצורך טיול אלא לשם נסיעת עסקים וביקור בתערוכות ומציאת ספק סיני מתאים. לפניכם מספר טיפים  בנושא.
תערוכות אינן פטנט בלעדי של סין, הן מתרחשות בכל העולם, מפני שזו דרך מעולה עבור ספקי הסחורות לאתר לקוחות פוטנציאליים. ספקי סחורות סיניים מחפשים תמיד שווקים ולקוחות חדשים, ועבורם תערוכות בסין הן הדרך הנוחה ביותר לצורך יצוא סחורות לשווקים חדשים.

סין היא מדינה שניתן למצוא בה תערוכות מסחריות רבות ומגוונות בהן משתתפים יצרנים רבים. יבואנים ותיקים וחדשים כאחד פוקדים את התערוכות השונות בסין – בין אם על בסיס קבוע ולעיתים תכופות ובין אם לעיתים רחוקות וכדי לבדוק את ההיצע. כך או כך, תערוכות מקצועיות הן כלי מאוד שימושי עבור עסקים בכל העולם המעוניינים לייבא סחורה טובה במחירים הזולים ביותר שיש. המטרה של אנשי עסקים רבים היא לאתר יצרן אמין לטווח ארוך. מכיוון שכך ביקור פיזי בתערוכה פותח פתח להיכרות עם יצרנים רבים ולהתרשמות ישירה מהמוצרים.