3 מעיינות הכי פופולריים בירושלים

מרץ 30, 2014

מעיינות פופולריים בירושליםאין זה סוד כי בסביבה של ירושלים ניתן למצוא עשרות פינות חמד, שמורות טבע, אטרקציות כאלה ואחרות, וכמובן מעיינות של מים חמים וקרים. אין זה סוד כי לכל אורך ההיסטוריה שימשה ירושלים מוקד עלייה לרגל עבור מבקרים מרחבי העולם, בין היתר בשל תנאי הטופוגרפיה הייחודיים שלה. מי שרוצה לבלות גם היום במעיינות מן הסוג הזה חייב להכיר את האפשרויות הבאות:

1. עין טייסים: סיור רגלי עד גן עדן

ממש ביציאה מירושלים לכיוון המרכז על כביש מספר 1 נמצא מעיין עין טייסים. המסלול באזור זה מתחיל בסיור רגלי בהר הטייסים, בו נמצא אתר ההנצחה לטייסי חיל האוויר. ישנם ספסלים ברחבת האתר והוא מסודר ונקי רוב ימות השנה. בנוסף לכך, קיים בונוס בדמות תצפית פנורמית לירושלים, חברון ושפלת החוף. נביעת המעיין מקורה במערה סמוכה, המים יוצאים דרך נקבה צרה אל בריכה, ואפשר לטבול בכיף בגודל של עשרה מטרים רבועים.

2. עין כסלון: לחובבי הנחלים

בשמורת נחל שורק ישנו מעיין בשם עין כסלון. השמורה הזו משתרעת על פני שתי גדותיו של נחל שורק, ומלבד המעיין ניתן לצפות גם במרשים אשר בנחלי יהודה ובפיתוליו המרהיבים. חשוב לציין כי המעיין נוח מאוד לטבילה ונחשב בטוח עבור טווח גילאים רחב.

3. עין פטלים: קרוב לבית ולמבשרת ציון

עין פטלים נמצאת בוואדי בין רמות למבשרת ציון. אפשר לנסוע מירושלים, לצאת למבשרת ולאחר 400 מטרים להמשיך ישר בצומת של מוצא ובית זית. הנסיעה היא עד עיינות תלם אולם לא רחוק משם יש להשאיר את הרכב ולהמשיך ברגל, כעשרים דקות בהליכה רגועה.

השכרת רכב בירושלים ונסיעה למעיינות

מומלץ לברר לגבי השכרת רכב בירושלים לפני שמגיעים אל המעיינות. השכרת רכב בירושלים היא המפתח לטיול מהנה ומוצלח. מדובר באופציה נוחה, המתאימה למשפחות ולבני זוג ומשתלמת בהשוואה לרכב פרטי. בררו לגבי השכרת רכב בירושלים מול החברות המובילות, ונצלו כל רגע של פנאי במעיינות הללו לבילוי מהנה במיוחד.

המאמר באדיבות אורן 007 המציע שירות פריצת רכבים בירושלים. אז אם יצאתם לטייל ושכחתם את המפתחות בתוך הרכב אל תהססו לפנות לפורץ רכבים מוסמך בירושלים.