סיורי סגווי בירושלים

נובמבר 2, 2017

אם חיפשתם אטרקציות בירושלים – סיורי סגווי בירושלים הם אופציה נפלאה ליהנות בירושלים ולהכיר את העיר. הסגווי הוא רכב דו-גלגלי שהקדים את זמנו מבחינת שינוע המונים (בין היתר בשל עלותו הגבוהה). אך תחום אחד בו הסגווי כן נקלט יפה וזוכה להצלחה גדולה הוא תחום התיירות והנופש בארץ ובעולם. סיורי סגווי בירושלים הם דרך מעולה להסתובב בירושלים ולהכיר את האתרים המרכזיים בעיר מבלי לשחוק את הרגליים. מאז ימיו הראשונים של הסגוויי עברו הרבה מים בנהר, המכשירים המשיכו להשתכלל, וחברות תיירות פיתחו מסלולי נסיעה מצוינים המשלבים נסיעה בקבוצה יחד עם הדרכה והסבר על האתרים והתחנות שבדרך. אחת הערים שבה סיורי הסגווי "תפסו" טוב היא ירושלים, כנראה בזכות שילוב של אתרי תיירות רבים וזאת לצד צורך הקיים מצד תיירים מקומיים ומהעולם.
שימו לב: כל הסיורים עם סגווי מותרים רק מעל גיל 16, וקיימת הגבלת משקל של 120 קילוגרם לרוכב. כמו כן הנסיעה על סגווי אסורה לנשים בהיריון. אמצעי זהירות נוספים הנדרשים כוללים קסדה, מגינים. כאשר מדובר על קבוצות של רוכבים לרוב מקובל לצאת לסיור אך ורק בליווי מדריך מנוסה שתפקידו להוביל את הקבוצה בביטחה במסלול מוכן מראש..

למה סיורי סגווי בירושלים?

הנהיגה במכשיר סגוויי מתבצעת על ידי תנועות הגוף בלבד, ללא לחצנים או ידיות. עובדה זו יוצרת חווית נסיעה שאין שנייה לה. כדי לנוע קדימה יש להישען קדימה עם הגוף. זה כל כך פשוט. כדי לעצור פשוט יש להישען מעט לאחור. החוויה מזכירה מעוף של ציפור או פרפר, מעין ריחוף נעים על השבילים והמדרכות. ירושלים ידועה כעיר עם עליות רבות, וזו עוד סיבה לפופולריות של מכשירי הסגווי בעיר זו. כמה כיף ליהנות מהנוף הירושלמי מבלי הצורך "לשרוף" את הרגליים על העליות הרבות שיש לעיר הזו להציע.
בבואכם לבחור סיור סגווי, חשוב לבחור בחברה העורכת סיורי סגווי מקצועיים. אמנם הסגווי עצמו נחשב למאוד יציב ובטוח, אך עלינו לזכור כי ישנן השפעות סביבתיות במהלך הטיול, חלקן אינן צפויות. כדי לעבור את כל המכשולים בביטחה יש לבחור בחברה המעסיקה מדריכים מקצועיים ומיומנים ש"מספקים את הסחורה" גם בפן התיירותי וגם בפן הבטיחותי.

סיורי סגוויי בירושלים: מומלץ

סיורי סגווי בירושלים לרוב מתקיימים בבוקר, צהריים ואחר הצהריים. לכל שעה ביום יש את הקסם והייחודיות שלה. ירושלים היא עיר צבעונית מאוד בכל שעה של היום, אך עם הסגווי כל סיור הופך למהנה ומוצלח.

סיור סגווי בעיר העתיקה

הטופוגרפיה של אזור העיר העתיקה יכולה להקשות על אלה שאינם מורגלים בהליכה מאומצת. כאן הסגוויי מספק פתרון מלא המאפשר לכם להרגיש קרובים למקומות הקדושים מבלי לקבל שלפוחיות ברגליים. הסיור מאפשר לכם לחקור את העיר העתיקה, לבקר את שכונות משכנות שאננים, ימין משה, גן החיות התנ"כי, טחנת הרוח, שער יפו, ועוד.

סיור סגווי טיילת ארמון הנציב

אחד המקומות היפים ביותר בירושלים הוא טיילת ארמון הנציב המקסימה. נוף הטיילת כולל את האזורים היפים ביותר בירושלים, ובכלל זה העיר העתיקה, שכונות חדשות, הר הצופים, ונוף ציורי מאזור ירושלים ועד תחילת במדבר יהודה. זהו אחד הסיורים הפופולריים ביותר והוא מבטיח זיכרון בלתי נשכח.

סיור סגווי ירושלים החדשה

בנוסף לסיור המרתק של סיור סגווי בעיר העתיקה קיימת אפשרות גם לסיור בירושלים החדשה יותר. סיור זה כולל מתחי מסחר מודרניים, בתי קפה, ואתרים היסטוריים. המסלולים כוללים טיולי סגווי לאזור הכנסת, בית המשפט העליון, גן הורדים, וגן סאקר לקינוח.
המאמר באדיבות www.segb.co.il (סגווי בעיר) המציעה מגוון מסלולי טיול על סגווי בירושלים ותל אביב